Shape Created with Sketch. 241 170 000

Pojištění přívěsného vozíku

Přívěsné vozíky a přívěsy musí mít, jako ostatní registrovaná vozidla, pojištění odpovědnosti z provozu vozidla neboli tzv. povinné ručení. Ostatně, nikdy nemůžete dopředu říct, jestli případnou škodu způsobíte autem nebo vozíkem. Buďte rozumní a nešetřete příliš, pojištění vozíku není nic drahého. Zdarma Vám k němu přidáme základní asistenční služby a právní poradenství.

Spočítat cenu

Co získám s povinným ručením online od Allianz?

 • nízká cena pro nové i starší přívěsné vozíky, návěsy a přívěsy
 • hradíme způsobené škody až do 200 milionů Kč
 • poskytneme Vám základní asistenční služby a právní poradenství zdarma
 • možnost dokoupit službu přímé likvidace, kdy naši pracovníci vyřeší vše, včetně komunikace s cizí pojišťovnou, za Vás
 • nabízíme Vám i možnost připojistit si levné havarijní pojištění MINIRISK, které kryje rizika, jako jsou živelní událost, nebo poškození Vašeho zaparkovaného přívěsu zvířetem
 • zelená karta ihned emailem

Přehled pojištění

 

Povinné ručení

Povinné ručení, známé též jako pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, musí být bezpodmínečně sjednáno ke každému vozidlu registrovanému v ČR, a dokonce i k vozíku nebo přívěsu, pokud jsou provozovány na pozemních komunikacích. Zákonné pojištění slouží k uhrazení újmy, které způsobí pojištěný jiné osobě při jízdě svým vozidlem na jeho majetku nebo na zdraví.


 

Havarijní pojištění MINIRISK

Havarijní pojištění MINIRISK je levná varianta havarijního pojištění vhodná pro přívěsné vozíky. Nezahrnuje riziko havárie, ale ochrání Vaše finance při škodě na vozidle způsobené živelní události, nebo když Váš zaparkovaný vozík poškodí zvíře.

 • limit pojistného plnění 50 000 Kč nebo 100 000 Kč
 • platí po celé Evropě včetně Turecka, s výjimkou Běloruska, Moldavska, Ruska a Ukrajiny
 • možnost zvolit si ze dvou rizik - živelní událost nebo poškození motocyklu zvířetem
 • bez spoluúčasti

 

Asistenční služby PLUS

K povinnému ručení získáte zdarma základní asistenční služby. Pokud máte rádi bezstarostnost a pohodlí, můžete si připojistit rozšířené asistenční služby. V porovnání se základní asistencí garantují vyšší limity.

 • možnost sjednání ve dvou variantách s rozdílnými limity pojistného plnění
Detailní informace o asistenčních službách

 

Přímá likvidace

Účastník dopravní nehody na území České republiky, kterou nezavinil, nebo byl spoluviníkem, obvykle musí škodu na svém vozidle řešit s cizí pojišťovnou, což bývá zdlouhavé. Musíte čekat, až viník škodu nahlásí u své pojišťovny a až si jejich likvidátor udělá čas na prohlídku Vašeho vozidla. Se službou přímé likvidace ovšem stačí kontaktovat pouze Allianz, která zajistí vše potřebné, včetně výplaty pojistného plnění.

 • nově odškodníme všechny nároky poškozeného
 • vztahuje se na všechny přepravované osoby
 • limit plnění 70/70 mil. Kč pro újmu na zdraví/škody na majetku
 • platí pouze na území ČR

Pro širší nabídku pojištění pro vozíky a přívěsy volejte naši zákaznickou linku na čísle 241 170 000.

Nejčastěji kladené otázky k pojištění auta

Kdo může řídit pojištěné vozidlo? Uhradí Allianz škodu, když ji způsobí řidič, který není ve smlouvě veden jako držitel vozidla?

Pojištění se vztahuje na vozidlo a řidičem může být jen osoba s platným řidičským průkazem, která využívá vozidlo se souhlasem vlastníka vozu. Pokud jsou tyto podmínky splněny, pak Allianz uhradí i škodu, kterou nezpůsobil držitel vozidla.

Jak podám výpověď stávající smlouvy a jak převedu pojištění vozidla k Allianz?

 1. V případě, že u nás sjednáváte pojištění vozidla a máte v současné době stejné vozidlo již pojištěné, je vždy nutné podat výpověď Vaší stávající smlouvy.
 2. K tomu můžete využít jeden ze vzorů pro ukončení dosavadního pojištění. Doručení výpovědi je nutné provést ve stanovené zákonné lhůtě, která činí minimálně 6 týdnů před koncem sjednaného pojistného období.

Na jakou nejkratší dobu si mohu uzavřít povinné ručení a základní havarijní pojištění?

U Allianz je možné sjednat pojištění pouze na dobu neurčitou. Na stránkách Allianz si snadno sjednáte komplexní pojištění auta, tedy povinné ručení a havarijní pojištění s výběrem z řady připojištění (například cestovní pojištění s neomezenými léčebnými výlohami v zahraničí, pojištění majetku a odpovědnosti občanů nebo také penzijní připojištění).

Zobrazit všechny otázky k Pojištění auta (povinnému ručení) nebo k Havarijnímu pojištění

Kontaktní formulář