Pojištění pro tříkolku a čtyřkolku

Zapomínat na pojištění tříkolek a čtyřkolek se nevyplácí. Jednak z důvodu rostoucího počtu jejich krádeží a také kvůli zvyšujícímu se zájmu policistů o kontrolu řidičů těchto vozidel. Ano, i čtyřkolka a tříkolka musí mít povinné ručení, pokud je provozována na pozemních komunikacích. Allianz nabízí pojištění tříkolek a čtyřkolek za výhodnou cenu.

Spočítat cenu

Co získám s povinným ručením online od Allianz?

 • nízká cena pro nové i starší tříkolky a čtyřkolky
 • hradíme způsobené škody až do 200 milionů Kč
 • poskytneme Vám základní asistenční služby a právní poradenství zdarma
 • možnost dokoupit službu přímé likvidace, kdy naši pracovníci vyřeší vše, včetně komunikace s cizí pojišťovnou, za Vás
 • nabízíme Vám levné havarijní pojištění MINIRISK, které kryje rizika, jako jsou živelní událost, střet se zvěří nebo poškození Vašeho zaparkovaného vozidla zvířetem
 • zelená karta ihned emailem

Nejezdím celý rok. Má Allianz sezónní pojištění?

Vám, kteří část roku nejezdíte (obvykle v zimě) vyjdeme vstříc nižší cenou pojištění a to vše bez nutnosti odevzdání registrační značky a OTP do depozita. Při sjednání pojištění označíte jen ty měsíce, ve kterých bude Vaše tříkolka nebo čtyřkolka v provozu a za každý nezvolený měsíc dostanete slevu.

V období nezvolených měsíců se aplikuje téměř 100% spoluúčast.

Přehled pojištění pro tříkolky a čtyřkolky

 

Povinné ručení

Sjednání povinného ručení je ze zákona povinné ke každému vozidlu registrovanému v ČR, a to i ke tříkolce nebo čtyřkolce, pokud je provozována na pozemních komunikacích. Vyžadováno bývá i při pojížďkách na polních cestách či lesních stezkách. Z povinného ručení čtyřkolek a tříkolek jsou hrazeny škody a újmy, které vznikly ostatním řidičům na majetku nebo zdraví vaší vinou.


 

Havarijní pojištění MINIRISK

Havarijní pojištění MINIRISK je levná varianta havarijního pojištění vhodná pro tříkolky, čtyřkolky a jiné motocykly. Nezahrnuje riziko havárie, ale ochrání Vaše finance při škodě na vozidle způsobené živelní události, střetem se zvířetem, nebo když Vaše zaparkované vozidlo poškodí zvíře.

 • limit pojistného plnění 50 000 Kč nebo 100 000 Kč
 • platí po celé Evropě včetně Turecka, s výjimkou Běloruska, Moldavska, Ruska a Ukrajiny
 • možnost zvolit si ze dvou rizik - živelní událost nebo poškození motocyklu zvířetem
 • bez spoluúčasti

 

Asistenční služby PLUS

K povinnému ručení získáte zdarma základní asistenční služby. Pokud máte rádi bezstarostnost a pohodlí, můžete si připojistit rozšířené asistenční služby. V porovnání se základní asistencí obsahují vyšší limity a další námi hrazené služby, jako je například náhradní ubytování či doprava osob, pomoc při defektu, vybití baterie či nedostatku paliva.

Detailní informace o asistenčních službách
 • možnost sjednání ve dvou variantách s rozdílnými limity pojistného plnění

 

Přímá likvidace

Pokud se se svou čtyřkolkou či tříkolkou stanete účastníkem dopravní nehody na území České republiky, kterou jste nezavinil, či jste spoluviníkem, čeká Vás složitá anabáze vyjednávání s pojišťovnami dalších účastníků. Musíte doufat, že spoluúčastníci nehodu co nejdříve nahlásí a cizí pojišťovna brzy pošle svého likvidátora. Se službou přímé likvidace kontaktujete pouze Allianz - my vše vyřídíme a vyplatíme pojistné plnění.

 • nově odškodníme všechny nároky poškozeného
 • nikoliv jen plechové škody, ale i újmu na zdraví, škody na přepravovaných věcech a ušlý zisk
 • vztahuje se na všechny přepravované osoby
 • limit plnění 70/70 mil. Kč
 • platí pouze na území ČR

Pro širší nabídku pojištění pro tříkolky a čtyřkolky volejte naši zákaznickou linku na čísle 241 170 000.

Nejčastěji kladené otázky k pojištění auta

Kdo může řídit pojištěné vozidlo? Uhradí Allianz škodu, když ji způsobí řidič, který není ve smlouvě veden jako držitel vozidla?

Pojištění se vztahuje na vozidlo a řidičem může být jen osoba s platným řidičským průkazem, která využívá vozidlo se souhlasem vlastníka vozu. Pokud jsou tyto podmínky splněny, pak Allianz uhradí i škodu, kterou nezpůsobil držitel vozidla.

Jak podám výpověď stávající smlouvy a jak převedu pojištění vozidla k Allianz?

 1. V případě, že u nás sjednáváte pojištění vozidla a máte v současné době stejné vozidlo již pojištěné, je vždy nutné podat výpověď Vaší stávající smlouvy.
 2. K tomu můžete využít jeden ze vzorů pro ukončení dosavadního pojištění. Doručení výpovědi je nutné provést ve stanovené zákonné lhůtě, která činí minimálně 6 týdnů před koncem sjednaného pojistného období.

Na jakou nejkratší dobu si mohu uzavřít povinné ručení a základní havarijní pojištění?

U Allianz je možné sjednat pojištění pouze na dobu neurčitou. Na stránkách Allianz si snadno sjednáte komplexní pojištění auta, tedy povinné ručení a havarijní pojištění s výběrem z řady připojištění (například cestovní pojištění s neomezenými léčebnými výlohami v zahraničí, pojištění majetku a odpovědnosti občanů nebo také penzijní připojištění).

Zobrazit všechny otázky k Pojištění auta (povinnému ručení) nebo k Havarijnímu pojištění

Kontaktní formulář