Shape Created with Sketch. 241 170 000

Pojištění pro tříkolku a čtyřkolku

Zapomínat na pojištění tříkolek a čtyřkolek se nevyplácí. Jednak z důvodu rostoucího počtu jejich krádeží a také kvůli zvyšujícímu se zájmu policistů o kontrolu řidičů těchto vozidel. Ano, i čtyřkolka a tříkolka musí mít povinné ručení, pokud je provozována na pozemních komunikacích. Allianz nabízí pojištění tříkolek a čtyřkolek za výhodnou cenu.

Spočítat cenu

Co získám s povinným ručením online od Allianz?

 • nízká cena pro nové i starší tříkolky a čtyřkolky
 • hradíme způsobené škody až do 200 milionů Kč
 • poskytneme Vám základní asistenční služby a právní poradenství zdarma
 • možnost dokoupit službu přímé likvidace, kdy naši pracovníci vyřeší vše, včetně komunikace s cizí pojišťovnou, za Vás
 • nabízíme Vám levné havarijní pojištění MINIRISK, které kryje rizika, jako jsou živelní událost, střet se zvěří nebo poškození Vašeho zaparkovaného vozidla zvířetem
 • zelená karta ihned emailem

Nejezdím celý rok. Má Allianz sezónní pojištění?

Vám, kteří část roku nejezdíte (obvykle v zimě) vyjdeme vstříc nižší cenou pojištění a to vše bez nutnosti odevzdání registrační značky a OTP do depozita. Při sjednání pojištění označíte jen ty měsíce, ve kterých bude Vaše tříkolka nebo čtyřkolka v provozu a za každý nezvolený měsíc dostanete slevu.

V období nezvolených měsíců se aplikuje téměř 100% spoluúčast.

Přehled pojištění pro tříkolky a čtyřkolky

 

Povinné ručení

Sjednání povinného ručení je ze zákona povinné ke každému vozidlu registrovanému v ČR, a to i ke tříkolce nebo čtyřkolce, pokud je provozována na pozemních komunikacích. Vyžadováno bývá i při pojížďkách na polních cestách či lesních stezkách. Z povinného ručení čtyřkolek a tříkolek jsou hrazeny škody a újmy, které vznikly ostatním řidičům na majetku nebo zdraví vaší vinou.


 

Havarijní pojištění MINIRISK

Havarijní pojištění MINIRISK je levná varianta havarijního pojištění vhodná pro tříkolky, čtyřkolky a jiné motocykly. Nezahrnuje riziko havárie, ale ochrání Vaše finance při škodě na vozidle způsobené živelní události, střetem se zvířetem, nebo když Vaše zaparkované vozidlo poškodí zvíře.

 • limit pojistného plnění 50 000 Kč nebo 100 000 Kč
 • platí po celé Evropě včetně Turecka, s výjimkou Běloruska, Moldavska, Ruska a Ukrajiny
 • možnost zvolit si ze dvou rizik - živelní událost nebo poškození motocyklu zvířetem
 • bez spoluúčasti

 

Asistenční služby PLUS

K povinnému ručení získáte zdarma základní asistenční služby. Pokud máte rádi bezstarostnost a pohodlí, můžete si připojistit rozšířené asistenční služby. V porovnání se základní asistencí obsahují vyšší limity a další námi hrazené služby, jako je například náhradní ubytování či doprava osob, pomoc při defektu, vybití baterie či nedostatku paliva.

 • možnost sjednání ve dvou variantách s rozdílnými limity pojistného plnění
Detailní informace o asistenčních službách

 

Přímá likvidace

Pokud se se svou čtyřkolkou či tříkolkou stanete účastníkem dopravní nehody na území České republiky, kterou jste nezavinil, či jste spoluviníkem, čeká Vás složitá anabáze vyjednávání s pojišťovnami dalších účastníků. Musíte doufat, že spoluúčastníci nehodu co nejdříve nahlásí a cizí pojišťovna brzy pošle svého likvidátora. Se službou přímé likvidace kontaktujete pouze Allianz - my vše vyřídíme a vyplatíme pojistné plnění.

 • nově odškodníme všechny nároky poškozeného
 • nikoliv jen plechové škody, ale i újmu na zdraví, škody na přepravovaných věcech a ušlý zisk
 • vztahuje se na všechny přepravované osoby
 • limit plnění 70/70 mil. Kč
 • platí pouze na území ČR

Pro širší nabídku pojištění pro tříkolky a čtyřkolky volejte naši zákaznickou linku na čísle 241 170 000.

Nejčastěji kladené otázky k pojištění auta

Kdo může řídit pojištěné vozidlo? Uhradí Allianz škodu, když ji způsobí řidič, který není ve smlouvě veden jako držitel vozidla?

Pojištění se vztahuje na vozidlo a řidičem může být jen osoba s platným řidičským průkazem, která využívá vozidlo se souhlasem vlastníka vozu. Pokud jsou tyto podmínky splněny, pak Allianz uhradí i škodu, kterou nezpůsobil držitel vozidla.

Jak podám výpověď stávající smlouvy a jak převedu pojištění vozidla k Allianz?

 1. V případě, že u nás sjednáváte pojištění vozidla a máte v současné době stejné vozidlo již pojištěné, je vždy nutné podat výpověď Vaší stávající smlouvy.
 2. K tomu můžete využít jeden ze vzorů pro ukončení dosavadního pojištění. Doručení výpovědi je nutné provést ve stanovené zákonné lhůtě, která činí minimálně 6 týdnů před koncem sjednaného pojistného období.

Na jakou nejkratší dobu si mohu uzavřít povinné ručení a základní havarijní pojištění?

U Allianz je možné sjednat pojištění pouze na dobu neurčitou. Na stránkách Allianz si snadno sjednáte komplexní pojištění auta, tedy povinné ručení a havarijní pojištění s výběrem z řady připojištění (například cestovní pojištění s neomezenými léčebnými výlohami v zahraničí, pojištění majetku a odpovědnosti občanů nebo také penzijní připojištění).

Zobrazit všechny otázky k Pojištění auta (povinnému ručení) nebo k Havarijnímu pojištění

Kontaktní formulář