Shape Created with Sketch. 241 170 000

Pojištění motocyklu a povinné ručení na motocykl

Ani milovníci motorek nesmí zapomenout na povinné ručení motocyklu, které je ze zákona povinné pro každého majitele motorového vozidla. Allianz nabízí komplexní ochranu motocyklu za přijatelnou cenu pro nové i starší motorky.

Spočítat cenu

Co získám s povinným ručením online od Allianz?

 • hradíme způsobené škody až do 200 milionů Kč
 • poskytneme Vám základní asistenční služby a právní poradenství zdarma
 • možnost dokoupit službu přímé likvidace, kdy naši pracovníci vyřeší vše, včetně komunikace s cizí pojišťovnou, za Vás
 • nabízíme Vám i možnost připojistit si levné havarijní pojištění MINIRISK, které kryje rizika, jako jsou živelní událost nebo poškození Vašeho zaparkovaného motocyklu zvířetem
 • zelená karta ihned emailem

Nejezdím celý rok. Má Allianz povinné ručení jen na sezonu?

Vám, kteří část roku nejezdíte (obvykle v zimě) vyjdeme vstříc nižší cenou pojištění a to vše bez nutnosti odevzdání registrační značky a OTP do depozita. Při sjednání pojištění označíte jen ty měsíce, ve kterých bude Váš motocykl v provozu a za každý nezvolený měsíc dostanete slevu.

V období nezvolených měsíců se aplikuje téměř 100% spoluúčast.

Přehled pojištění pro motocykly

 

Povinné ručení

Povinné ručení, neboli tzv. pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, musí být sjednáno ke každému vozidlu registrovanému v ČR včetně motorek. Díky povinnému ručení mohou být uhrazeny škody a újmy, které motorkář případně způsobí jiné osobě na majetku nebo zdraví při jízdě na své motorce.


 

Havarijní pojištění MINIRISK

Havarijní pojištění MINIRISK je levná varianta havarijního pojištění vhodná pro motocykly. Nezahrnuje riziko havárie, ale ochrání Vaše finance při škodě na vozidle způsobené živelní události, nebo když Váš zaparkovaný motocykl poškodí zvíře.

 • limit pojistného plnění 50 000 Kč nebo 100 000 Kč
 • platí po celé Evropě včetně Turecka, s výjimkou Běloruska, Moldavska, Ruska a Ukrajiny
 • možnost zvolit si ze dvou rizik - živelní událost nebo poškození motocyklu zvířetem
 • bez spoluúčasti

 

Asistenční služby PLUS

K povinnému ručení získáte zdarma základní asistenční služby. Pokud máte rádi bezstarostnost a pohodlí, můžete si připojistit rozšířené asistenční služby. V porovnání se základní asistencí obsahují vyšší limity a další námi hrazené služby, jako je například náhradní ubytování či doprava osob, pomoc při defektu, vybití baterie či nedostatku paliva.

 • možnost sjednání ve dvou variantách s rozdílnými limity pojistného plnění
Detailní informace o asistenčních službách

 

Přímá likvidace

Pokud jste se stal se svou motorkou účastníkem Vámi nezaviněné dopravní nehody na území České republiky, nebo jste spoluviníkem, nezbývá Vám nic jiného, než neblahou událost řešit s cizí pojišťovnou nebo dokonce několika pojišťovnami ostatních zainteresovaných. Čekáte, než viník škodu u své pojišťovny nahlásí, aby poté mohl likvidátor prohlédnout škody na Vaší motorce. Se službou přímé likvidace tyto komplikace a zdlouhavé vyjednávání odpadají. Zavoláte přímo do Allianz a my vše vyřídíme za Vás včetně vyplacení pojistného plnění.

 • nově odškodníme všechny nároky poškozeného
 • nikoliv jen plechové škody, ale i újmu na zdraví, škody na přepravovaných věcech a ušlý zisk
 • vztahuje se na všechny přepravované osoby
 • limit plnění 70/70 mil. Kč
 • platí pouze na území ČR

Pro širší nabídku pojištění pro motocykly volejte naši zákaznickou linku na čísle 241 170 000.

Nejčastěji kladené otázky k pojištění auta

Kdo může řídit pojištěné vozidlo? Uhradí Allianz škodu, když ji způsobí řidič, který není ve smlouvě veden jako držitel vozidla?

Pojištění se vztahuje na vozidlo a řidičem může být jen osoba s platným řidičským průkazem, která využívá vozidlo se souhlasem vlastníka vozu. Pokud jsou tyto podmínky splněny, pak Allianz uhradí i škodu, kterou nezpůsobil držitel vozidla.

Jak podám výpověď stávající smlouvy a jak převedu pojištění vozidla k Allianz?

 1. V případě, že u nás sjednáváte pojištění vozidla a máte v současné době stejné vozidlo již pojištěné, je vždy nutné podat výpověď Vaší stávající smlouvy.
 2. K tomu můžete využít jeden ze vzorů pro ukončení dosavadního pojištění. Doručení výpovědi je nutné provést ve stanovené zákonné lhůtě, která činí minimálně 6 týdnů před koncem sjednaného pojistného období.

Na jakou nejkratší dobu si mohu uzavřít povinné ručení a základní havarijní pojištění?

U Allianz je možné sjednat pojištění pouze na dobu neurčitou. Na stránkách Allianz si snadno sjednáte komplexní pojištění auta, tedy povinné ručení a havarijní pojištění s výběrem z řady připojištění (například cestovní pojištění s neomezenými léčebnými výlohami v zahraničí, pojištění majetku a odpovědnosti občanů nebo také penzijní připojištění).

Zobrazit všechny otázky k Pojištění auta (povinnému ručení) nebo k Havarijnímu pojištění

Kontaktní formulář