Pojištění skel

Doplňkové připojištění, které se vztahuje na všechna skla vašeho vozu

Věděli jste, že si u Allianz můžete v rámci pojištění auta připojistit také všechna skla? Ať už dojde k poškození při havárii, živelné pohromě, odcizení nebo vandalismu, díky tomuto připojištění předejdete neočekávaným výdajům.

Především totiž u hávarie je poměrně komplikované prokázat vinu jiného řidiče, a tak jsme podmínky našeho pojištění autoskel přizpůsobili co nejvíce vašim potřebám.

Víte, na co všechno se vztahuje připojištění skel?

Každá pojišťovna nabízí jiný rozsah pojištění, proto musíme znovu zmínit, že v případě Allianz se vztahuje pojištění na všechna okna, konkrétně tedy na:

  • pojištění čelního skla
  • pojištění bočních skel
  • pojištění zadního skla
  • pojištění střešního okna

A jak je to s limity plnění pojistné události?

Cena předního skla se může pohybovat od necelých dvou tisíc až po desítky tisíc korun. Jeho výši určuje model vozidla i to, zdali je sklo vytápěné nebo barevně tónované. Klienti pak mají obecně problém s tím, jak správně zvolit výši pojištění. Tento problém však u nás řešit nemusíte.

U pojištění skel od Allianz totiž limit pojistného plnění odpovídá obvyklé ceně vozidla těsně před případnou havárií.

Ukažme si to na názorném příkladu.

Pan Šetřílek vlastní auto střední třídy jehož čelní sklo je vytápěné a běžná cena takového skla ve výborném stavu je 20 000 Kč. Sklo si nechal pojistit s limitem 10 000 Kč. Pokud se mu tedy s jeho čelním sklem cokoliv stane, musí rozdíl doplatit ze své kapsy.

Zatímco pan Rozumný, který vlastní taktéž auto střední třídy s čelním sklem v hodnotě 20 000 Kč, si sjednal pojištění u Allianz, které je bez limitu. Pokud se mu tedy přihodí jakákoliv nehoda, která by sklo poškodila, Allianz mu výši škody uhradí – jednoduché a bez starostí.

Kontaktní formulář