Allianz DOMOV

Pojištění majetku a pojištění odpovědnosti za škodu není žádný luxus. Nabízíme Vám řadu možností, jak Váš majetek nejlépe zajistit proti následkům nahodilých událostí.

Online si můžete pohodlně sjednat pojištění budovy, domácnosti nebo odpovědnosti. Všechny tři druhy pojištění majetku lze sjednat dohromady na jedné smlouvě.

Pojištění budovy 

Pojištění trvale obývaných budov. Online si můžete pojistit byt v osobním vlastnictví, družstevní byt, anebo rodinný dům.

Pojištění domácnosti 

Pojištění domácnosti se vztahuje především na vybavení Vašeho bytu či domu. Chraňte svůj majetek proti krádeži, vloupání, požáru apod.

Pojištění odpovědnosti 

Pojištění odpovědnosti za škodu občanů chrání přímo Vás před škodami, které můžete způsobit třetí osobě.

Výhody pojištění

  • Bezplatné asistenční služby Home Assistance - součástí pojištění domácnosti nebo budovy sjednaného u Allianz pojišťovny jsou asistenční služby Home Assistance.
  • Škody hradíme vesměs v cenách nových věcí bez ohledu na jejich stáří a opotřebení.
  • Pojistné události vyřizujeme rychle a korektně.

Často kladené otázky o pojištění majetku a odpovědnosti

Zahrnuje pojištění odpovědnosti i škodu způsobenou v pronajatém bytě?

Nezahrnuje. Podnájemník si musí sjednat pojištění své odpovědnosti sám. Toto pojištění se však vztahuje pouze na škodu, kterou způsobí on mimo obývanou domácnost – například když vytopí sousedy.

Je v rámci sjednání pojištění potřeba prohlídka nemovitosti?

Ne. U online sjednaných pojistných smluv nevyžadujeme prohlídku nemovitosti ani domácnosti. Postačí nám Vaše prohlášení při uzavření online smlouvy. Ke kontrole dochází až po nahlášení pojistné události.

Jaký je rozdíl mezi pojištěním nemovitosti a pojištěním domácnosti?

Pojištění domácnosti kryje škody na věcech, které jsou součástí domácnosti a její vybavení. Domácnost je soubor movitých věcí, které se nacházejí na místě pojištění. Jedná se o vybavení domácnosti, (např. nábytek, kuchyňskou linku, elektroniku, cennosti, audiovizuální techniku atd.), které byste si odnesli při stěhování s sebou.

Pojištění nemovitosti kryje škody na nemovitosti, tedy škody na stavbě, která je spojená se zemí pevným základem. Pojištěny jsou dále i stavební součásti, které jsou s danou budovou pevně spojeny (např. kotel, radiátory, klimatizace, solární nebo fotovoltaické panely atd.), zabezpečený stavební materiál nebo nářadí určené k údržbě stavby.

Zobrazit všechny otázky a odpovědi
Kontaktní formulář