Sponzorství

28. 3. 2011

Allianz Direct patří do velké rodiny globální skupiny Allianz SE. Jméno Allianz je známé často ve spojení s významnými světovými projekty a aktivitami.

Allianz je stálým partnerem projektů a akcí na mezinárodní úrovni, jako například závodů Formule 1 nebo fotbalové Allianz Arény v Mnichově. Aréna má kapacitu 66 000 diváků a je domovskou arénou fotbalových klubů FC Bayern Mnichov, který Allianz také sponzoruje, a TSV Mnichov.


Od roku 2006 je Allianz „Zlatým partnerem“ Mezinárodního paralympijského výboru a v roce 2009 vstoupila Allianz do unikátního globálního partnerství s golfovým klubem St. Andrews Links Trust nazývaným také „Home of Golf.“ V roce 2011 Allianz pojišťovna rozšířila své aktivity v této oblasti. Kromě nového produktu se stala také partnerem vyhlášeného mistrovského golfového hřiště na Konopišti a zbrusu nového a moderního hřiště Golf Park Slapy.


Allianz pojišťovna ale finančně přispívá i se aktivně zapojuje do řady významných projektů zaměřených na rodinu, děti a mládež i v České republice. Hlavními oblastmi sponzorství jsou sport, kultura, charita a vzdělávání. Cílem je nejen propojení značky se zajímavými projekty, ale především umožnit těmto skupinám zapojení se do těchto aktivit.


Od podzimu roku 2010 rozšířila Allianz své působení v oblasti sportu a stala se partnerem Svazu lyžařů ČR. Dále je Allianz už 4. rokem generálním partnerem soutěže krásy České Miss. Vítězky poté celoročně využívají Allianz životní pojištění, autopojištění či cestovní pojištění. Na poli kultury je Allianz od roku 2003 „generálním přítelem“ loutkové scény hlavního města Prahy – Divadla Minor.


Od roku 2003 je Allianz rovněž oficiálním partnerem a pojistitelem běžců jedné z největších sportovních akcí v ČR, Prague International Marathon. Této akce se každoročně účastní více než 30 000 běžců 71 národností. Na základě aktivního přístupu k přírodě se v roce 2009 Allianz pojišťovna stala partnerem Botanické zahrady v Praze-Troji a za zmínku stojí i dlouhodobé partnerství Allianz na hudebním festivalu Bernardfest.


Allianz pojišťovna podporuje i projekty, které sice nejsou mediálně známé, ale o to jsou důležitější. V roce 2010 přispěla např. občanskému sdružení ABECEDA nebo nadaci Livie Klausové v rámci adventního „Koncertu hvězd“.


S pozdravem,

Sandra Šubertová
Allianz Direct

Praha, 28. 3. 2011

Kontaktní formulář