Allianz pojišťovna obsadila všechny medailové pozice Banky roku, Jakub Strnad se stal Pojišťovákem roku 2011

14. 11. 2011

Allianz se letos umístila na všech medailových místech v soutěži Banka roku. Získala první místo v kategorii penzijních fondů, druhé místo v životním pojištění a bronzovou pozici mezi pojišťovnami. Předseda představenstva Allianz pojišťovny Jakub Strnad byl navíc vyhlášen Pojišťovákem roku. Allianz penzijní fond už přitom obhájil své vítězství z uplynulých dvou let.

„Tento hattrick dokazuje, že náš penzijní fond uznávají nejenom klienti, jejichž počty neustále rostou, ale i odborníci, kteří na něm oceňují například to, že má jedny z nejnižších provozních nákladů na trhu a přitom dokáže nadstandardně zhodnotit prostředky svých klientů,“ řekl předseda představenstva Allianz pojišťovny Jakub Strnad s odkazem na loňské tříprocentní zhodnocení.

Ocenění Pojišťovák roku 2011, které získal Jakub Strnad, je oceněním nejlepšího generálního ředitele pojišťovny v České republice. Ze svého středu ho volí sami nejvyšší představitelé nominovaných pojišťoven. Letos jich bylo dvacet.

Druhé místo v kategorii Životní pojištění 2011 získal Nový Rytmus, který poprvé v investičním životním pojištění přišel s konceptem důchodových výplat, což otevřelo úplně nové možnosti v oblasti oceňování rizika a stanovení nižších cen. Doposud se ze životního pojištění
po závažné události vyplácela pouze jednorázová částka a Nový Rytmus bere ohled na to, že klient potřebuje kombinaci jednorázové i stálé důchodové výplaty.

Fitcentrum Banka roku 2010 je soutěží oceňující služby a produkty finančních společností, působících v ČR. O vítězství většiny ze čtrnácti kategorií rozhoduje odborná porota složená z 50 odborníků, mezi nimiž jsou autority z finanční oblasti, manažeři významných firem, akademické sféry a státní správy. Hlasování probíhalo korespondenční formou pod notářským dohledem, stejně jako zpracování výsledků. Letos se konal 10. ročník této soutěže.

Václav Bálek, tiskový mluvčí
Allianz pojišťovna, a.s.

V Praze dne 14. 11. 2011

Kontaktní formulář