9. 7. 2014 Allianz spustila novou službu - v Turecku bude mít přes léto svého asistenčního lékaře

9. 7. 2014

Allianz pojišťovna připravila na letošní léto zcela nový projekt, který potěší všechny turisty, mířící na dovolenou do Turecka. Ve spolupráci se svojí asistenční službou Allianz Assistance a spolupracující Allianz Slovenskou poisťovňou ještě vylepšila služby cestovního pojištění a vyšle do Turecka na prázdniny lékaře - konzultanta, který bude k dispozici turistům v případě nemoci nebo úrazu.

Turecko se v posledních několika letech stalo jednou z nejvyhledávanějších destinací a každoročně se v prázdninových měsících řadí mezi TOP pětici zemí s nejčastějšími zdravotními komplikacemi cestovatelů s pojištěním Allianz. Navíc se postupem doby ukazuje, že cena a hlavně kvalita péče se v této zemi místo od místa i mezi zdravotnickými zařízeními velmi liší, takže rada s místní znalostí, jak vybrat dobrou nemocnici, či lékaře, se určitě hodí. To však nebude jediná role medicínského konzultanta Allianz.

„Náš lékař bude ubytován v epicentru turistické destinace v Alanyi, takže v místě bude k dispozici na telefonu, bude zajišťovat osobní návštěvy u nemocných a telefonické konzultace zdravotního stavu pak bude poskytovat pro české i slovenské turisty pojištěné u Allianz na území celého Turecka. Těm také dokáže poradit s výběrem lékaře, či s nasměrováním do osvědčených a kvalitních zdravotnických zařízení,“ představuje ve stručnosti roli medického konzultanta Jaroslava Kratochvílová, produktová specialistka cestovního pojištění Allianz.

Kromě medicínské odbornosti bude lékař také dobře jazykově vybaven. Nemocným a zraněným tedy kromě lékařské rady pomůže odbourat jazykovou bariéru, jejímž důsledkem může být i stanovení nepřesné diagnózy. Ta často vede ke zdlouhavým a nepříjemným vyšetřením, jimž je pacient zbytečně vystaven.

„Dotazováním na klientské lince jsme zjišťovali, co by zvýšilo spokojenost a komfort nemocných v zahraničí a kromě lékaře, s nímž se nemocný, či zraněný dorozumí česky, to byla právě jeho osobní přítomnost, či návštěva. Turecko tedy bude v červenci a srpnu první zemí, kde bude medicínský servis pro klienty fungovat a počítáme s jeho postupným rozšířením i do dalších destinací,“ dodává Renáta Arnoštová, produktová specialistka Allianz.

A poslední důležitá informace – k telefonnímu číslu na asistenční službu Allianz si mohou turisté cestující do Turecka, přidat i číslo na lékaře/konzultanta - 727 947 382.

Kontaktní formulář